![]() |
Tweet |
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bağlar İlçe Başkanı Erdil Baydemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” inancıyla Kurtuluş Savaşı’nın ilk ateşini 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yaktığını ifade eden Başkan Baydemir, şöyle devam etti: “Cumhuriyete uzanan yolda emperyalist güçlere, saltanata ve işbirlikçilerine karşı büyük bir zafer elde edilmiştir. ‘Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz’ diyen Atatürk, bugünü gençlerimize bayram olarak armağan etmiştir. O’nun bu güvenine layık, gençlerimize yeniden umut olmak için adalet, eşitlik ve demokrasi mücadelemiz sürecektir.
Çağdaş, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını saygıyla anıyor Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.”