Bugun...Adalet için yürüyen Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı Uzun: ADALET VİCDAN MESELESİDİR - GÜNDEM - İnternetin Ajansı

Adalet için İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, cezaevleri ve mahkemelerin misilleme yerleri olmadığını ifade ederek, “Tutuklama bir tehdit unsuru olamaz. Adalet vicdan meselesidir” vurgusu yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 16-05-2024 16:25

Adalet için yürüyen Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı Uzun: ADALET VİCDAN MESELESİDİR  - GÜNDEM - İnternetin Ajansı

Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, "Adalet İçin Adalet Birlik Partisi Yollarda" yürüyüşü sürerken; adil yargılamanın önemine dikkat çekti. İrfan Uzun’un Cumhuriyet ve Adalet Partisi Genel Başkanı Ahmet Sevim ile “Emekliler, 6191 sayılı kanun kapsamındaki er ve erbaşlar, atanmayan öğretmenler, SMA hastası bebekler” için İstanbul’dan Ankara'ya başlattıkları sürüyor. 

CEZAEVLERİ VE MAHKEMELER MİSİLLEME YERLERİ DEĞİLDİR
“Adalet birleştirir diyorsan, sen de bizimle berabersin!” çağrısı yapan İrfan Uzun, “Cezaevleri ve mahkemeler misilleme yerleri değildir. Tutuklama da bir tehdit unsuru olamaz. Eğer adalet, gücü eline geçirenin 'öteki'nden intikam aldığı bir araç haline gelmişse toplum ve bireylerin özgürlüğü için büyük bir tehlike var demektir” dedi.

TOPLUMUMUZUN BİRLEŞMEYE İHTİYACI VAR
“Adalet vicdan meselesidir” vurgusu yapan İrfan Uzun, mahkeme salonları ve adliyelerin devletin en mahrem yerleri olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Hakim ile sanık arasına kimse giremez. Ülkemizde derin bir adalet krizi yaşamaktadır ve biz buna karşı harekete geçmiş bulunuyoruz. Toplumumuzun birleşmeye ihtiyacı var ve bunun yegane yolu adaletin herkese eşit mesafede olması, bu inancın yeniden tesis edilmesidir. Adalet, birleştirdiği sürece topluma yarar sağlar ve biz bu yolda durmadan, yorulmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Haydi, sen de bize destek ol!”

ADALETSİZLİKLERİ 3 KELİME İLE ANLATACAKLAR
Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun ile Cumhuriyet ve Adalet Partisi Genel Başkanı Ahmet Sevim’in "Adalet İçin Adalet Birlik Partisi Yollarda" sloganı ile İstanbul’dan Ankara'ya yürüyüşü Cuma günü saat 11.00’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde sona erecek. İrfan Uzun ve Ahmet Sevim, ülkede yaşanan adaletsizlikleri 3 kelime ile anlattıkları mektubu cumhurbaşkanına ve 600 milletvekiline sunacak.
Kaynak: 22haber.com.tr
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

Anamur Belediyesi'nin çalışmalarından memnun-musunuz?


HABER ARA
YUKARI YUKARI